פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה

אנשים הסובלים ממחלה קשה או ממספר מחלות ובעיות רפואיות בדרגות שונות יכולים להיות זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה לפי סעיף 9 לפקודת מס הכנסה עקב מצבם הרפואי, זאת במידה ונקבעה להם במסגרת וועדה רפואית לעניין פטור ממס הכנסה נכות משמעותית בשיעור של 90% לפחות בעקבות בעיה רפואית אחת או נכות משוקללת בעקבות מספר בעיות רפואיות.

ההליך עשוי להיות רלוונטי לאנשים אשר עובדים למרות מצבם הרפואי ויש להם הכנסה מיגיעה אישית (משכורת או הכנסה מעסק) או במידה ואין להם הכנסה מיגיעה אישית אך יש להם הכנסות אחרות שאינן פטורות ממס כגון: תשלומי פנסיה, הכנסה מקצבה, תשלומים מחברת ביטוח, הכנסה מהשכרת נכס, הכנסה פסיבית אחרת וכד'.

ניתן לקבל החזר רטרואקטיבי של עד 6 שנים, במידה והנכות נקבעה באופן רטרואקטיבי.

זכאות לפטור מתשלומי מס הכנסה וזכאות להחזרי מס רטרואקטיבית למתאימים יכולה להגיע לסכומים גבוהים במיוחד!

הליך של הוצאת פטור ממס ברוב המקרים הינו הליך מורכב, וזאת נוכח שיטת החישוב של הנכויות הרפואיות שהינו – 'חישוב משוקלל' המקשה להגיע לנכות המזכה בפטור.

עורך הדין עדי שלמה – הינו בא כוח היועץ המשפטי לממשלה לשעבר בתיקי ערעור על פטור ממס הכנסה.

המקרה נוגע אליכם? זקוקים להערכה מקוצעית?

שוחחו עם עורך דין מנוסה לדיני נזיקין שיבדוק את המקרה שלך

דרגו את הפוסט
גמלה לילד נכה הינה גמלה מורכבת ומסועפת המצריכה ידע ומומחיות ספציפית לסוג זה של גמלה המורכבת ממספר רבדים, נעשה כעת סדר כללי במבנה גמלה זו.
תביעה לנכות כללית הינה תביעה מורכבת אותה יש להגיש לביטוח לאומי בזהירות רבה, שכן לא די בלהגיש מסמכים רפואיים ולקוות לטוב, אלא יש לערוך תכנון מושכל על מנת למקסם את האפשרות שאותו אדם
מה צריך לעשות? איך צריך להתנהל לאחר תאונת עבודה?
הוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי הן אלה הקובעות את הנכות הרפואית של המבוטח ועל פי הנכות הרפואית נגזרות זכויותיו.
אדם הסובל ממגבלה רפואית קשה או ממספר מגבלות רפואיות עשוי להיות זכאי לפטור מתשלומי מס הכנסה וזיכוי רטרואקטיבי של עד 6 שנים אחורה.
תו חניה לרכב מקנה פטור מתשלום אגרת רכב, חניה חופשית בכחול לבן ובמקומות מסומנים ברוב ערי הארץ, פטור מתשלום בחניונים של בתי חולים ממשלתיים, פטור ו/או הנחה בחניונים נוספים ועוד.

זקוקים לייעוץ משפטי מותאם למקרה שלכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם